Волинські фіскали організували схему ухилення від сплати податків та завдали збитків державі на 190 млн грн

10

Июль 2019

Волинські фіскали організували схему ухилення від сплати податків та завдали збитків державі на 190 млн грн

; Коментировать


Слідчі Центрального апарату ДБР викрили протиправну схему формування податкового кредиту з ПДВ підприємствами-імпортерами транспортних засобів на території Волинської області.

Про це йдеться на офіційному сайті ДБР.

Згадана схема діяла таким чином: після розмитнення транспортних засобів юридичні особи (імпортери) виписували документи на їх реалізацію кінцевому реальному споживачу (здебільшого фізичній особі). Згодом здійснювався повторний продаж автомобіля за підробленими документами. Ці фінансові операції були «транзитними», тобто проводились з метою подальшого продажу імпортного ПДВ підприємствам реального сектору економіки. Як наслідок, підприємства-покупці безпідставно отримували суми податкового кредиту і ухилялися від сплати податків.

За попередніми підрахунками діяльність такої транзитно-конвертаційної групи завдала збитків державі на 190 мільйонів гривень.

Наразі відомо, що «тіньовий ринок» діяв за сприяння та безпосередньої участі службових осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.
На даний час, слідчими ДБР проводяться 14 санкціонованих обшуків у приміщенні територіального органу ДФС, місцях проживання його службових осіб. Також обшуки проводяться за адресами діяльності конвертаційних груп, під час яких документується причетність фігурантів справи до протиправної схеми.

Процесуальне керівництво здійснює Генеральна прокуратура України, оперативний супровід – Департамент захисту економіки Нацполіції.

Кримінальне провадження зареєстроване за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:

частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);

частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);

частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України (використання завідомо підробленого документа);

частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки;

частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення, яке спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, сьогодні вранці стало відомо, що ДБР проводить обшуки у волинських податківців. А під час обшуків у волинських брокерських фірмах, які пов’язані з управлінням ДФС у Волинській області, правоохоронці виявили десятки тисяч доларів та гривень. А також печатки різноманітних фірм і транзитні номерні знаки на автомобілі.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/volynski-fiskaly-orhanizuvaly-skhemu-ukhylennia-vid-splaty-podatkiv-ta-/” Об этом сообщает newspn.in.ua со ссылкой на СМИ.

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий