Щоб не було, як з МН17: Зеркаль закликала Україну тиснути на Іран

11

Янв 2020

Щоб не було, як з МН17: Зеркаль закликала Україну тиснути на Іран

; Коментировать

Колишній заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль закликала Україну, не втрачаючи часу, натиснути на Іран, щоб домогтися повного розслідування катастрофи літака Boeing під Тегераном.

Своєю думкою вона поділилася на сторінці в Facebook, відреагувавши на численні заяви щодо трагедії.

«Розуміючи всю складність ситуації і маючи досвід трагедії МН17 та її розслідування, можу сказати, що дуже важливо не упустити час і вже зараз задіяти всі можливі інструменти, передбачені міжнародним правом, а також робочі контакти з партнерами», – підкреслила вона.

За словами Зеркаль, це особливо важливо в ситуації, коггда США, Канада та Нідерланди вже публічно визнали наявність даних про збиванні літака ракетою.

Вона розповіла, як має діяти Україна: «Логічним і оптимальним варіантом було б залучити максимальну підтримку партнерів і разом змусити Іран передати відповідно до вимог Чиказької конвенції проведення технічного розслідування іншій країні, яка користується беззаперечним світовим авторитетом».

Зеркаль наголосила, що такою країною не може вважатися Росія.

У разі якщо цього зробити не вдасться, за її словами, Україна повинна разом з міжнародними партнерами тиснути на Іран, щоб вони офіційно залучили до розслідування і інші країни, крім України, та надали їм відповідний статус та доступ до всіх матеріалів.

«Найменше, що ми можемо зробити – самі залучити найкращих експертів та включити їх до групи розслідування «за квотою» України», – додала вона.

«Незважаючи на численну підтримку наших партнерів, яку вони озвучували в останні дні, ми повинні прагнути саме до першого сценарієм», – резюмувала дипломат.Джерело статті: “http://povin.com.ua/266848-10-01.html”

Опубликовано в Украина

Оставить комментарий